وب سایت نوبت دهی پزشکان شیراز
فوق تخصص پزشکان

ابدومینوپلاستی در شیراز

 

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم یک نوع عمل جراحی زیبایی برای بهبود عضلات شل شده شکم و دفع چربی های اضافی در ناحیه شکم میباشد .

هدف اصلی از انجام عمل ابدومینوپلاستی در شیراز ، سفت کردن عضلات شکم و فاسیای دیواره شکم است تا شکم سطح هموار تر و صاف تری داشته باشد .

بیمارانی که دارای بافت شل شده اند و ممکن است بنا به دلایل مختلفی دچار این عارضه شده باشند مانند زایمان ، کاهش وزن عمده ، وارثت و ژنتیک و ...

برای زیبا سازی ناحیه شکم و برگشت حس دوباره اعتماد بنفس به سراغ این عمل زیبایی می آیند .

زمان عمل ابدومینوپلاستی بستگی به مساحت ناحیه تحت عمل دارد . هرچه سطح عمل وسیع تر باشد و بافت آن سطح شل تر باشد زمان عمل طولانی تر خواهد شد .

جراحی های سنگین عمل ابدومینوپلاستی میتواند از یک ساعت تا 5 ساعت طول بکشد . پس از اتمام جراحی ، جراح باید سوراخ جدیدی برای ناف  ایجاد کند .

هزینه های عمل ابدومینو پلاستی  از هر شخص به شخص دیگر  و از هر پزشک به پزشک دیگر متفاوت است و بستگی به عوامل مختلفی از جمله سن بیمار ، وضعیت و سلامت فرد و تجربه پزشک و ... دارد . البته لازم به ذکر است در حال حاضر در شهر شیراز پزشکان حاذقی در این حوزه فعالیت دارند .

 

 

 

ابدومینوپلاستی شیراز

معمولا دوره ی نقاهت  عمل ابدو مینو پلاستی در شیراز یک تا چهار هفته زمان میبرد . در این مدت زمان فرد باید برای کسب رضایت بیشتر از عمل خود مواردی را رعایت کند .  شامل :

در صورت وجود درد در ساعات اولیه پس از جراحی زیر نظر جراح از مسکن استفاده کند .

وجود ترشحات خون آبه از محل زخم در دوره نقاهت طبیعی بوده و اصلا جای نگرانی ندارد . اما خون ریزی زیاد مخصوصا در دو هفته اول نیاز به پیگیری فوری دارد .

 

 

 

به هیچ وجه پس از عمل استراحت مطلق  و خوابیدن مداوم نداشته باشید  زیرا خطر لخته شدن خون در پاها افزایش میابد . بنابراین فعالیت روز مره خود را حتما داشته باشید .

کبودی وتورم پس از عمل طبیعی بوده و میتوانید با پوشیدن گن مخصوص کبودی و تورم را بهبود بخشید و با اینکار به شکل گیری پوست جدید کمک کرده باشید .

 

نمک تا دو هفته پس از عمل به میزان خیلی خیلی کم مصرف شود .

مصرف میوه و سبزیجات تازه و ماهی و میگو  به روند تسهیل بهبود کمک میکند .

مصرف آناناس برای درمان کبودی های ناحیه عمل میتواند بسیار مفید باشد .

نیکوتین به هر نوع شکلی از یک ماه یا بیشتر از قبل از عمل و همچنین در دو ه بهبودی مصرف نشود .

زخم عمل در روز های اولیه پس از ابدومینوپلاستی قرمز و برجسته  میشود و با مراقبت های خوب فقط یک خط نقره ای برجای میماند . این نکته را بدانید که زخم زیر شکم برای همیشه باقی خواهد ماند

 

ابدومینوپلاستی